Ford Transit Connect – Straż Miejska Wodzisławia Śląskiego

1

W tym wpisie mam przyjemność zaprezentować Wam model Forda Transit Connect drugiej generacji w malowaniu Straży Miejskiej Wodzisławia Śląskiego. Jest to pierwszy model samochodu służbowego w mojej kolekcji, którym poruszam się w pracy. Dlatego też modelik ten ogromnie mnie cieszy. Miniatura została wykonana na moje zamówienie przez Pracownię Artystyczną TrackerArt. Bazą jest modelik firmy Greenlight.

2

Pierwowzór modelu trafił do służby na początku 2016 roku zastępując wysłużonego Forda Transit z 2006 roku i jest obecnie najnowszym samochodem wodzisławskich strażników. Samochód mierzy ponad 4,8 metra i jest napędzany Turbodieslem o pojemności 1,6 L i mocy 95 KM. W porównaniu do swojego służbowego poprzednika Connect nieco lepiej radzi sobie w osiedlowych uliczkach, jest tańszy w eksploatacji, a przy tym jest równie praktyczny. Radiowóz został oklejony zgodnie z rozporządzeniem Ministra Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 27 kwietnia 2012 roku, które wprowadziło jednolity wygląd samochodów Straży Miejskiej w Polsce (dotyczy to pojazdów zarejestrowanych po 1 lipca 2012). Na marginesie warto dodać, że rozporządzenie nie precyzuje miejsca umieszczenia oklejenia, dodatkowych emblematów, czy wielkości szachownicy. Przykładowo identyczny Ford Transit z pobliskiej Straży Miejskiej Radlin posiada pas naklejony pod linią okien, co w mojej opinii wygląda mniej estetycznie niż w wodzisławskim odpowiedniku. Swoją drogą warto również zauważyć, że coraz więcej straży wybiera właśnie model Transit Connect drugiej generacji (m.in. Jasło, Rumia, Suwałki, Świdnica, Zgierz).

3

4

Na dachu oraz w kratce grilla zostały umieszczone lampy ostrzegawcze. Kiedy rozpoczynałem prace klosze były jeszcze w kolorze pomarańczowym. Z początkiem roku 2017 zostały wymienione na niebieskie czyniąc z Forda pojazd uprzywilejowany. Samochód przystosowany jest do przewożenia dwóch osób w tzw. trzeciej klasie (bezdomnych, nietrzeźwych lub ujętych w trakcie interwencji). Przedział ten jest odgrodzony od części pasażerskiej ścianką działową, a od tylnych drzwi kratą. Z uwagi na charakterystykę przewożonych osób wyłożony został odpornym na zabrudzenia i zniszczenia materiałem.

5

6

7

Jeszcze z pomarańczowymi kloszami lamp, czyli takimi jak ma modelik:

WŚ

I z niebieskimi kloszami:

DSC054062

Powróćmy jednak do zdjęć modelu:

8

9

10

11

Zdjęcie z 1/1

DSC05411

I z pozostałymi modelikami z SM:

12 (2)

  10 comments for “Ford Transit Connect – Straż Miejska Wodzisławia Śląskiego

 1. 3 sierpnia 2017 o 10:30

  Świetny model Piotrku, zdjęcia z 1:1 są genialne, a sam model wygląda bardzo solidnie. Tracker dość dużo wyciągnął z tego Greenlighta. Oby więcej się tak ważnych dla Ciebie aut tutaj pojawiało!

  Gorące pozdrowienia!

  • 3 sierpnia 2017 o 10:32

   Dziękuję Damianie! Zgadzam się, że Tracker wykonał kawał świetnej roboty. Modelik ogromnie mnie cieszy i zajmuje obecnie jedno z najważniejszych miejsc w mojej skromnej kolekcji ;)

   Pozdrawiam serdecznie!

   Piotr

   • 3 sierpnia 2017 o 12:37

    Czekam na więcej ;D

    • 6 sierpnia 2017 o 12:27

     Liczę, że w najbliższym czasie uda mi się pokazać jeszcze kilka wyjątkowych modeli ;)

     Pozdrawiam!

     Piotr

 2. 5 sierpnia 2017 o 20:23

  Po tych zmianach wygląda znacznie lepiej niż model bazowy :)
  Pozdrowienia

  • 5 sierpnia 2017 o 23:41

   To już zasługa Trackera ;)

   Pozdrawiam!

   Piotr

 3. ~DiEcaSt
  6 sierpnia 2017 o 14:28

  Bardzo fajny modelik. A jest tym ważniejszy bo ma konkretną wartość „sentymentalną” można powiedzieć.
  PS. Naprawiam błąd i blog leci to ulubionych.

  • 7 sierpnia 2017 o 00:02

   Dziękuje!

   Ja również dodaję blog do ulubionych!

   Pozdrawiam!

   Piotr

 4. ~SEATPC
  6 sierpnia 2017 o 18:53

  Model, który dzisiaj nie weszła jeszcze w mojej kolekcji i ja czeka między co chciałbym zrobić transfrmación, jak masz zrobić z wynikiem 10.

  Naprawdę ich policja użyła pomarańczowe światła awaryjne lub pojazd szczególnych obowiązków ¿?

  pozdrowienia

  • 7 sierpnia 2017 o 00:06

   Dziękuję SEATPC za komentarz!

   Ford tylko przez kilka miesięcy miał pomarańczowe lampy, obecnie ma już niebieskie ;)

   Pozdrawiam!

   Piotr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *